Lista aktualności Lista aktualności

Zasłużona emerytura

Chcesz dowiedzieć się, którzy tomaszowscy leśnicy odeszli ostatnio na zasłużoną emeryturę? Dowiedz się więcej w artykule!

Praca leśnika to przede wszystkim służba.

Mówimy nie tylko służbie przełożonym. To służba ludziom. Służba przyrodzie. Bycie leśnikiem często oznacza przygodę życia, pasję, miłość i misję. W piątek 19 stycznia 2018 roku swoją aktywną służbę w szeregach polskich leśników zakończyli Jan Bąk i Jerzy Bronikowski. Podczas uroczystej sesji w nadleśnictwie zebrali się wszyscy pracownicy Nadleśnictwa Tomaszów. Nadleśniczy Leszek Dmitroca w swej przemowie przytoczył historię pracy obydwu leśniczych w tomaszowskich lasach, a także w ciepłych słowach życzył obydwu panom dużo zdrowia oraz jak najdłuższego, zasłużonego odpoczynku na emeryturze. Wszyscy zgromadzeni odśpiewali gromkie „Sto Lat”, ku wzruszeniu obydwu leśniczych, a uśmiechom i składanym szczerym życzeniom nie było końca. Długoletni leśniczowie, wspaniali praktycy, przez 46 lat stali na straży polskich lasów. Nauczyli praktycznej wiedzy wielu adeptów leśnictwa, którzy mieli przyjemność pracować z tak doświadczonymi fachowcami. Swym długoletnim oddaniem inspirowali i dalej inspirują nas do jeszcze większych starań nad pielęgnacją tego najcenniejszego dobra, jakim jest polska przyroda.

Nie, nie chcemy się z nimi żegnać. Mamy nadzieję że podczas emerytalnego odpoczynku znajdą czas, by zajrzeć do nas na przysłowiową kawę, aby uraczyć nas swoimi opowieściami!